Seriāls par ēku, kurā mājo pats nelabais – “666 Park Avenue”


Ziniet, kas piestāv aukstiem, lietainiem rudens vakariem, kad istabā deg svece ar drebelīgu liesmu, krūzē kūp piparmētru tēja ar medu, bet krāsnī sprakšķēdama deg malka? Tieši tā – šausmu filmas! Šoreiz parunāsim par mistēriju/šausmu seriālu „666 Park Avenue”.

Esmu skeptisks pret šausmu žanra seriāliem kopš laika, kad iepazinu Raiena Mērfija „American Horror Story”, kurš, manuprāt, ir līdz šim labākais šausmu žanra seriāls, kādu esmu redzējis. Iespējams, ka „666 Park Avenue” radītājus iedvesmoja tieši Mērfija un AHS panākumi, jo starp abiem seriāliem var saskatīt zināmas līdzības, kaut gan katrs no tiem izceļas ar savu stilu.

Par ko ir stāsts? Jauns pāris (Džeina (Reičela Teilore) un Henrijs (Deivs Anabls)) dabū darbu eksluzīvā un skaistā Manhetenas namā, turklāt darba devējs Gevins (Terijs O’Kvīns) piešķir viņiem satrocoši skaistu dzīvokli šajā celtnē. Viss šķiet kā pasakā, jo bagātais Gevins un viņa sieva Olīvija (Vanesa Viljamsa) ir laipnības iemiesojumi un arī citi ēkas iedzīvotāji šķiet jauki. Tomēr, jo ilgāku laiku Džeina pavada ēkā, jo vairāk saprot, ka celtnē ir daudzi neatrisināti noslēpumi un slepkavības, par kurām apkārtējie klusē. Par spīti tam, ka Gevins ir lielisks darba devējs, Džeina jūt biedējoši stindzinošo auru, kuru viņš izstaro.

Jāsaka, ka „666 Park Avenue” seriāls ir krietni vien klišejiskāks nekā iepriekš minētais AHS, bet tas nebūt nenozīmē to, ka seriāls būtu draņķīgs – absolūti ne! Skatīties to var un pat iesaku to darīt. Patika tas, ka šīs klišejas nebija uzbāzīgas un arī tas, ka seriāls citu vidū izceļas ar ieturētu stilu – tas nav pārlieku biedējošs, vulgārs vai arī seksuāls. Jā, tajā ir sava daļa šausmu un arī sava daļa erotikas, bet tas viss ir ļoti gaumīgi pasniegts. (Iespējams, ka tas ir vienlaicīgi gan pluss, gan arī lielākais mīnuss, jo seriālā nav manāma uzdrīkstēšanās, kā tas bija AHS gadījumā.)

Tā kā man tuva literatūra, tad man visvairāk interesē rakstnieka Braiena Leonarda (Roberts Baklijs) liktenis, kurš ir precējies, bet (sasodīts) viņu kārdina kaimiņiene Aleksa (Helēna Matsone) no pretējās mājas loga, kura (atkal – sasodīts) kļūst par viņa sievas Luīzes asistenti. Erotiski, kutelīgi un reizē baisi.

Mani vienaldzīgu neatstāja arī mūžīgā atraitne Daniela Tailere , kurai mūždien gadās nepareizie vīrieši un tad ir tikai viena izeja, kā tikt ar viņiem galā… Nazis, pistole… Kas nu kuru reizi gadās pa rokai.

Aktieru sastāvs priecē, tikai sāk rasties aizdomas, ka Vanesa Viljamsa māk tēlot pārsvarā tikai bagātas un glamūrīgas dāmītes, jo līdz šim esmu redzējis viņu tikai šāda veida lomās. (Bet par viņas aktierspēli sūdzēties nevaru.)

Tā kā seriālu sāka demonstrēt tikai šā gada 30. septembrī, tad līdz šim esmu noskatījies divas sērijas un ir pamatotas aizdomas, ka pagaidām seriāls tikai uzņem apgriezienus un īstās intrigas vēl priekšā. “666 Park Avenue” izskatās klasiski un daudzsološi. Noteikti turpināšu sekot līdzi seriāla gaitai.

VĒRTĒJUMS: 7,5/10

Šeit arī seriāla traileris:

8 comments

 1. Noskatījos pilotsēriju, kaut kas pietrūka. Noskatījos otro sēriju, palika labāk, bet vienalga kaut kas pietrūka. Varbūt man trūka tieši tas šausmu efekts, kas ”AHS” ir tik lieliski uztaisīts. Man liekas, ka ir ļoti grūti turēt līdzi tik veiksmīgam seriālam kā ”AHS” un ”666 Park Avenue” līdz tai latiņai nepacelsies. Nākamās sērijas gan vēl paskatīšos, jo arī ceru, ka seriāls vēl paspēs uzņemt apgriezienus.

  Patīk

  1. Nu, vienīgais reāli baisais moments bija tad, ka galvenā varone skrūvēja spuldzīti un viņai no aizmugures lavījās klāt tas mošķis. 😀 Seriāls vairāk šķiet kā mistērija, nevis šausmu stāsts.

   AHS ir daudz, daudz, daudz baisāks, seksīgāks, drosmīgāks un interesantāks seriāls. Nešaubos, ka tuvāko 10 gadu laikā neviens seriāls AHS nepārspēs.

   Nu, es skatīšos kaut vai tikai tāpēc, ka kvalitatīvu šausmu žanra seriālu ir ļoti maz, bet man tie ļoti patīk.

   Patīk

 2. Es savas domas uzrakstīšu pēc trešās sērijas 😀
  Vispār, līdz šim neviens no jaunās sezonas seriāliem nav mani paķēris tā uz 100%. Nu, tā kā man pagājušajā sezonā bija ar Revenge, ka jau no pirmās sērijas paķēra un nevarēju katru nākošo sagaidīt. 🙂
  Būs vienreiz jāsaņemas un jāielūkojas tajā slavenajā AHS. Es pagaidām noskatījos treileri un tā sajūsmā nebiju, bet visi runā…būs jānovērtē vismaz dažas sērijas(lai zinu par ko visi vispār runā 😀 ).

  Patīk

  1. Man tieši tā sākās AHS skatīšanās, domājot, ka novērtēšu tikai pirmās pāris sērijas un tad sapratu, ka esmu totāli iemīlējies seriālā. Līdz šim patiešām neesmu redzējis labāku seriālu par AHS. Ir gan daži, kas, manuprāt, ir vienlīdz labi ar AHS, bet ne labāki.

   Nepatīk tas, ka daudziem seriāliem var redzēt cauri to, ka tas radīts ar domu saraust lielo piķi, aizmirstot par to, ka skatītājs nav muļķis un grib redzēt kvalitatīvas lietas.

   Patīk

 3. Seriāls jau ieintreģēja, kad noskatījos treilerīti, bet vēlos pagaidīt, lai iznāk ja ne visa, tad vismaz puse sezonas, jo, ja mani piesaistīts, tad būs grūti sagaidīt jaunās sērijas:D. Tā kā Slēgtā skola pavisam drīz beigies, man vajadzēs jaunu seriālu. Cerams, šis būs īstais, un domāju, ka būs, jo neesmu pārāk uz šausmenēm, tādēļ AHS man, drošivien, būtu par traku. 😀

  Patīk

  1. AHS jaunā sezona būšot vēl trakāka nekā 1. sezona, tāpēc varbūt labāk neķerties AHS klāt, ja šausmenes nepatīk. 😀

   + Par šo seriālu var teikt tikai to, ka es jau tagad gribu, lai būtu iznākušas visas pirmās sezonas sērijas – intriga ir radīta. 🙂

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.