Grega dienasgrāmata 6: Gandrīz noziedznieks


gregs6Jau sāku domāt, ka Grega Heflija piedzīvojumi vairs nevar kļūt vēl smieklīgāki, jo šķita, ka visas komiskuma un humora virsotnes jau sasniegtas, bet es atkal kļūdījos. Džefa Kinnija „Grega dienasgrāmata 6: Gandrīz noziedznieks” ir tik uzjautrinoša, ka, lasot to, es smējos balsī. 

Sākumā gribētu jums atgādināt to, ka es jau labu laiku neesmu ne bērns, ne arī vairs pusaudzis – esmu divdesmit divus gadus vecs un straujiem soļiem tuvojas mana divdesmit trešā jubileja, bet es joprojām lasu bērnu grāmatas. Apzinos to, ka neietilpstu „Grega dienasgrāmatu” mērķauditorijā, bet kaut kā gribas domāt, ka Džefs Kinnijs šīs komiskās grāmatas radījis visiem, neatkarīgi no vecuma.

Dzīvoju ciematā, kurā bērni īpaši neaizraujas ar grāmatu lasīšanu, bet „Grega dienasgrāmatas” lasa pat tādi bērni, kas nav aktīvi lasītāji. Arī mans mazais brālis, kurš ir astoņus gadus vecs, ir liels Grega fans, bet jāatzīst, ka es tāpat smejos skaļāk par brāli, kad lasu „Grega dienasgrāmatas”.

„Gandrīz noziedznieks” ir nepārspējami smieklīga grāmata – Roulijs joprojām ir neciešams un bezgala dīvains, bet Gregs ir apmāts ar naudas pelnīšanu, lai varētu uzturēt savu virtuālo čivauva sunīti vārdā Gregorija Mazais Draudziņš. Ir arī divi jauni un ļoti smieklīgi grāmatas tēli – lelle Alfrendo un baisais Ziemassvētku vecīša izlūks, kurš ir Ziemassvētku vecīša spiegs. Sestajā grāmatā par Gregu netrūkst piedzīvojumu, pārpratumu, amizantu situāciju un arī kripatiņas melnā humora. Džefs Kinnijs ir meistars – „Grega dienasgrāmatas” ir tas retais gadījums, kad vēlos, lai kāda grāmatas varoņa piedzīvojumi nekad nebeigtos.

Esmu jau iemetis aci septītajā grāmatā par Gregu (Diary of a Wimpy Kid: The Third Wheel) un jāsaka, ka arī tā izskatās daudzsološi. Septītajā grāmatā būs iespēja palūkoties laikā, kad Gregs vēl nebija piedzimis un arī uzzināsim par Grega Hefilija centieniem atrast balles partneri Valentīna dienai.

Iesaku „Grega dienasgrāmatas” lasīt visiem, īpaši jau bērniem, kas saka, ka grāmatas nelasa un arī pieaugušajiem, kurus bieži piemeklē īgnums.

Vienīgi man īsti nepatīk grāmatas nosaukuma latviskojums – „Gandrīz noziedznieks”, jo angliskajā versijā nosaukums ir Cabin Fever, kas ir daudz atbilstošāks grāmatas būtībai. Tā arī ir mana vienīgā pretenzija, bet pārējais ir vienkārši ideāli.

VĒRTĒJUMS: 10/10

5 comments

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.