“Krustnagliņas” – 7. turpinājums


krustnaglinase28093d-g1.png

Vienpadsmitā nodaļa

            Trīs naktī.

Atvēru vaļā istabas logu un izliecos ārā pa to, lai varētu uzsmēķēt. Gandrīz biju nokūpinājis visu cigareti, kad izdzirdēju skaļu balsi. Izmetu smēķi laukā no pirkstu tvēriena un ātstāju vaļā mazu loga spraugu. Vismaz desmit reizes izsmidzināju gaisā savas dārgās smaržas, kurām reiz biju iztērējis visu nedēļas kabatas naudu. Kādā no atvilktnēm sameklēju košļājamās gumijas paciņu un centos pēc iespējas ātrāk sakošļāt cietos kubiņus, kuri lika mutē izdalīties siekalām un garšas receptorus kņudināja ar spēcīgu garšu.

Atslēdzu vaļā istabas durvis un pamanīju, ka gaitenis ir tukšs. Skaņa nāca no vecāku istabas. Nekādā ziņā negribēju dzirdēt, kā vecāki mīlējas, bet sapratu, ka šoreiz notiek strīds.

Vismaz varēju viegli uzelpot par to, ka viņi nav mani pieķēruši smēķējam.

–Tu domā tikai par sevi. Vai maz zini, cik ir pulkstens?! – Mammas balss šķita saspringta.

–Mēs ar kolēģiem pēc tiesas sēdes pasēdējām bārā un mazliet apspriedām prāvu.

–Tikai netaisnojies, ka tur nebija nevienas mamzeles!

–Tur nebija nevienas mamzeles, vari pazvanīt un pajautāt puišiem. – Tēvs nezaudēja savaldību.

–Zini, kur vari iebāzt to savu tiesas prāvu?! – Māte nicinoši iesmējās. – Sev dirsā. Es tev palīdzēšu.

–Bet, dārgā! Es to daru jūsu labā.

–Nemaz nelien man virsū! Ej gulēt uz dzīvojamo istabu un šonakt šeit nerādies!

Iespējami ātri un klusi devos atpakaļ uz savu istabu un ieslēdzos tajā, cerēdams, ka vecāki strīda karstumā nav dzirdējuši, ka kāds atrodas gaitenī aiz viņu istabas durvīm.

Gribēju doties pie mammas un pateikt, ka viņa ir egoistiska maita, ja atļaujas tēvam kaut ko pārmest, bet nolēmu paklusēt. Vairs nevarēju iemigt, tāpēc visu nakti pavadīju skatoties Īstonas skolēnu profilus Facebook.com. Uzkavējos pie Dezirē profila, – visas viņas bildes bija gandrīz ideālas.

Ausa rīts un tikai tad pamanīju, ka man ir viens jauns draudzības uzaicinājums – no Matiasa Gustina. Ja draudzības apstiprināšanu sociālajā portālā var uzskatīt par pateicības izteikšanu, tad lai šī ir mana pateicība.

Divpadsmitā nodaļa

            –Kur tu vakar biji? – Ķīmijas stundas laikā sēdēju blakus Tomasam, kurš izskatījās krietni vien miegaināks nekā es. – Es treniņa laikā pamatīgi sasitos, labi, ka Matiass mani aizveda mājās.

Draugs mani ignorēja un rakstīja telefonā īsziņu. Varu derēt, ka savai latviešu draudzenītei Laurai.

–Vai tagad, kad esi kopā ar to Baltijas lauķi, tu uzmetīsi draugus?

–Lūdzu, piever muti! – Viņš nošņāca un turpināja rakstīt ziņu.

–Būtu vismaz man pateicis, ka nevarēsi ierasties man pakaļ, jo jāvizina sava kundzīte pa kafejnīcām.

Tomass aizvēra ķīmijas grāmatu un iemeta to somā.

–Vai tu vari likt mani mierā? – Viņš piecēlās kājās. – Labāk spaidi pa stūriem savu Adeli un ļauj citiem elpot svaigu gaisu.

–Zini, es domāju, ka esi normāls draugs, bet izrādās, ka esi uzmetējs. Pārdevi draugu par pārīti milzīgu pupu.

Šķita, ka daži klasē to dzirdēja un sāka gardi smieties. Tomass par to nebija īpaši apmierināts un veltīja Laurai skatienu, kas pauda „Piedod, viņi visi ir muļķi!”

Draugs lēnā solī devās ārā no klases un ignorēja skolotājas saucienus.

–Kundziņ, šodien dosies pie direktores. – Skolotāja skatījās pāri briļļu malai un nezaudēja pat gramu no savaldības. – Neiešu jau dzīties pakaļ, priekš tam ir domāti vecāki.

Uz mana galda parādījās zīmīte.

Atvēru to un uz tās šķībā, grūti salasāmā rokrakstā bija rakstīts:

Kas tam stulbajam Tomasam noticis? Adele.”

            Ātri sāku rakstīt:

Mūsu jauniņā Laura sačakarējusi čalītim prātu un Tomass vakar mani pat neaizveda mājās pēc treniņa. Labi, ka bija Matiass.”

            Pametu zīmīti Adelei.

Jau pēc pāris minūtēm saņēmu atbildes zīmīti.

Tu domā to smuko no 11. klases? Patiešām jauks puisis, zinu, ka Elisai viņš patīk. Kaut gan skolā runā, ka viņš ir gejs. Padomā pats – kuram normālam puisim var būt tik perfekti mati?”

            Pasmaidīju un sāku rakstīt:

Adel, Tu nu gan esi. Met acis uz smukpuisīti? Nevajag tādu sīkumu dēļ visus padarīt par gejiem! Tu tiešām zini, ka Elisai viņš patīk?”

            Atbildes zīmīte nonāca uz mana galda jau pēc nepilnas minūtes.

Varbūt arī, ka nav gejs, bet skolā viņam nav bijusi neviena nopietna draudzene. Jā, jā, jā – Elisai viņš patīk, tikai Tu nesaki, ka es ko tādu esmu teikusi. Bet Tu jau zini Elisu, – viņai patīk visi smukie un gejiskie, kaut gan pati ir reāls pumpu ģīmis.”

            Saburzīju zīmīti un iemetu somā. Tātad jāpatur acīs ne tikai Maksims, bet arī Matiass.  

Stundas bija beigušās un es savā skapītī sametu grāmatas un, kad aizvēru tā durvis, pamanīju, ka netālu no manis visu laiku stāvējis Matiass. Viņš smaidīja un tad atcerējos, ko Adele man par viņu rakstīja zīmītēs. Ja nu viņam patiešām patīk puiši un Matiass ir „man uzmetis aci”? Es taču nedrīkstēju cilvēkam pateikt to, ka negribu ar viņu runāt tikai tāpēc, ka par viņa seksuālo orientāciju baumo dažas meitenes skolā. Tomēr aizdomas par viņa seksualitāti radīja manī satraukumu, – jutos ārkārtīgi neveikli un cerēju, ka manā uzvedībā nekas nemainīsies.

–Sveiks! – Mani no mugurpuses apķēra Adele un meta naidīgus skatienus Matiasa virzienā.

–Lūdzu, tu zini, ka man nepatīk publiski paust savas jūtas. – Uzmanīgi atbrīvojos no meitenes rokām un jutu, ka šodien viņa īpaši pārspīlējusi ar smaržām.

–Sveiki! – Beidzot ierunājās arī Matiass, kurš labu laiku stāvēja paraugskolnieka pozā, turēdams rokās mācību grāmatu kaudzi.

–Tātad, tu esi mana puiša glābējs? Matiass, ja nemaldos.

–Nemaldies gan. – Viņš pievērsās man. – Kā ar kāju? Ir labāk?

–Viss oki.

–Varbūt šodien arī tevi aizvest mājās? – Viņš draudzīgi uzsita man pa plecu.

–Viņš nāks kopā ar mani. – Adeles valdonīgais tonis aizdedzināja dusmu liesmu manī.

–Ja tev nav grūti un ir pa ceļam. – Paudu pretēju viedokli, kas noteikti sadusmoja Adeli.

–Tava draudzene arī var braukt līdzi. – Arī Matiass salādēja mantas skapītī un ap rādītājpirkstu sāka virpināt mašīnas atslēgas. – Laižam?

–Protams, ka es braukšu.

Būtu vēlējies kaut Adele pievaldītu muti. Vai viņa patiešām bija greizsirdīga?! Domāja, ka es varētu mainīt orientāciju un sākt pīties ar puišiem.

Matiass spriedzi manā un Adles starpā ignorēja un visu ceļu centās uzturēt draudzīgas sarunas.

–Adele, par ko tu plāno mācīties pēc Īstonas vidusskolas beigšanas?

–Šaubos vai vispār mācīšos. Skola ir tīrakā laika izšķiešana, kāpēc man vajadzīgs kaut kāds sūda diploms, ja jau tāpat esmu gudra un ar skaistumu daudz ko mūsdienās var panākt.

–Gribi būt nākamā Parisa Hiltone? – Centos dot pirmo triecienu meitenei.

–Nē, vienkārši manos plānos neietilpst laika izniekošana.

–Bet varbūt pārdomāsi? – Matiass iejaucās.

–Šaubos. Matias, un ko tu darīsi pēc skolas beigšanas?

–Vēl īsti nezinu, bet plānoju sākt nodarboties ar mūziku vai tamlīdzīgi. Man patīk dažādi mākslas veidi – mūzika, literatūra, gleznošana, kino. Ja vien es spētu dzīvot divsimts gadus, tad īstenotu visus savus plānus.

–Tad pieķeries kādam plānam, kuru vēlies īstenot visvairāk.

–Un kādi ir tavi nākotnes plāni, Den? – Matiass pameta skatienu uz aizmugurējo sēdekli, kurā sēdēju kopā ar Adeli.

–Nu es par to īsti negribētu runāt.

–Tā nav godīgi! – Adele man uzsita pa ceļgalu, kuru tikai vakar biju nobrāzis. Apvaldīju vaidu. – Mēs pastāstījām, bet tu te lauzies kā jaunava pēc devītā aborta.

–Labi jau labi. Es gribu kļūt par rakstnieku vai žurnālistu. Apmierināti?

–Vai iedosi man izlasīt savu pirmo romānu, kad būsi to uzrakstījis? – Matiasa jautājums lika Adelei nervozi šaudīt acis.

–Protams, kāpēc ne?!

–Un man? – Adele piebalsoja.

–Tu taču grāmatas nelasi.

–Zini, Den, ej dirst! Ejiet jūs abi dirst, jo jūs ne sūda nesajēdzat no dzīves. – Viņa uzmeta ādas rokassomiņu plecā. – Izlaid mani pie veikala, tālāk varat braukt divatā.

Kad Matiass apstājās, teicu, lai viņš brauc tālāk, bet pats metos pakaļ Adelei, kura tobrīd spēra gaisā zemes un šņāca kā pūķis.

–Tev patīk tas zilais, ja? Pasaki man to uzreiz, lai nebūtu tā, ka meitenes skolā smejas par to, ka visu šo laiku esmu satikusies ar kaut kādu zilo. Nu, pasaki!

–Adele, nomierienies! – Apķēru viņu, bet meitene pretojās apskāvienam. – Man patīk meitenes, neuztraucies. Vienkārši man pašlaik nav īpaši patīkams periods. Tomass ar savu meiteni mani ignorē un es gribu sadraudzēties ar kādu jaunu draugu, turklāt esmu palicis bez transporta un senči man nekad nepirks auto.

–Kāpēc tu nevari draudzēties ar mani?

–Es jau to arī daru, vai tad ne?! Vienkārši es gribu arī kādu vīriešu dzimuma draugu.

–Kāpēc? – Viņa iecirta papēdi zemē un uzstājīgi gaidīja atbildi.

–Tāpēc, ka sieviešu kompānijā es varētu nojūgties.

–Tu gribi teikt, ka mana sabiedrība liek tev jukt prātā, to tu gribēji pateikt? – Nu man pretī šņāca nevis meitene, bet gan pasaules indīgākā čūska.

–Dieva dēļ, Adel, tu zini, ko es ar to domāju. – Balss aizlūza un kļuva mazliet nazāla. – Sasodīts.  Tev taču ir draudznes meitenes un es tev neko nepārmetu. Kāpēc tu man neļauj draudzēties ar to, ko es vēlos?

–Labi, dari kā zini.

Nekas tā neierobežoja kā šie četri vārdi. Zvēru, ka biju gatavs Adelei no rokām izraut viņas somiņu un pārmest to ielas otrā pusē, lai tikai viņa uz brīdi nolaistos no saviem augstumiem.

–Labi! Darīšu arī.

Sāku prātot vai vispār manī ir kaut kripatiņa mīlestības pret šo meiteni. Varbūt tā bija tikai viena no tām iedomātajām mīlestībām, par kurām stāstīja franču kino?! Kur palikusi tā meitene, kas spēja likt man smieties visa vakara garumā? Tā, kuru es iekāroju tik stipri, ka nevarēju pat gulēt, jo viņas ķermeņa aprises iznira gandrīz no jebkura sapņa.

Turpinājums sekos… 

6 comments

 1. Laba diena,

  Mēs piedāvājam Private, Tirdzniecības un Personal Aizdevumi ar ļoti minimālu gada procentu likmes, kā zema kā 3% laikā 1 gada līdz 50 gadu atmaksas darbības laikā uz jebkuru pasaules daļu. Mēs dodam aizdevumus robežās no $ 5,000.00 ASV dolāri līdz $ 100,000,000.00 ASV dolāri.

  Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, Vai jums zaudēt miega naktīs satraucošajām kā nokļūt legit aizdevumu aizdevējs? Vai jums nokošana pirkstu nagus ātri? Tā vietā, pukstēšana sevi uz augšu, sazinieties kungu Garry Saltzman AIZDEVUMU aģentūra šodien (Aizdevuma pakalpojumi) tagad, Loan speciālisti, kas palīdz apturēt sliktu kredītvēsturi, lai atklātu win risinājumu, kas ir mūsu misija.

  Ieinteresētajām personām jāsazinās ar mani pa e-pastu:
  Aizdevēja vārds: kungs Garry Saltzman
  Aizdevēja E-pasts: affordableloan01@yahoo.co.uk

  Patīk

  1. Es viņu saucu par romāna “neplānoto bērnu”, jo romāna uzmetumos viņš nebija paredzēts, bet manā galva viņa tēls uzradās pēkšņi un sapratu, ka jāļauj viņam izdzīvot savs stāsts.
   Varu vien pateikt to, ka romānā viņam ir nozīmīga loma.

   Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.