Fantastiski dzīvnieki un kur tos atrast


Foto: Grāmatas vāks

Foto: Grāmatas vāks

Fantastic Beasts and Where to Find Them, Quidditch Through the Ages un The Tales of Beedle the Bard (grāmata tulkota arī latviski un izdota ar nosaukumu “Dziesminieka Ķestera pasakas”– šīs ir trīs grāmatas, kuras izdotas kā “Harija Potera” sērijas grāmatu papildinājums. Šoreiz īpašu uzmanību gribu veltīt tieši Fantastic Beasts and Where to Find Them, jo šogad tika paziņots, ka 2016. gadā dienasgaismu ieraudzīs pirmā Poteriādes spin-off filma, kuras pamatā būs šī mazā, plānā grāmatiņa, turklāt scenārija autore filmai būs pati Dž. K. Roulinga. 

Iespējams, jūs vaicāsiet, kurš tad būs režisors? Wait for it! Pagaidām gan šī ziņa nav apstiprināta, bet Holivudā izplatījušās baumas, ka tas būs Alfonso Kuarons, kurš režisējis “Gravitāti”, “Hariju Poteru un Azkabas gūstekni”, 1998. gada “Lielo cerību” versiju, kā arī “Cilvēces bērnu”. Režisors ļoti talantīgs, turklāt strādājis pie vienas no Poteriādes filmām, tāpēc ir pamats cerēt, ka filma būs ne tikai finansiāli veiksmīga (par ko šaubu nav), bet arī saturiski un vizuāli augstvērtīga. (Poteriādes fani dažādos forumos gan izteikuši vēlmi, ka labprātāk šīs filmas režisora krēslā vēlētos redzēt “Pāna Labirinta” režisoru Giljermo del Toro.)

Bet nu laiks pievērsties grāmatai! Un tieši šeit, manuprāt, sākas problēmas, jo pēc grāmatas izlasīšanas īsti nesapratu, ko tad varam gaidīt no filmas. Grāmatas sākumā ir patiešām jauks Albusa Dumidora priekšvārds, grāmatas “autora” Newton Scamander rakstītais ievads, briesmoņu, būtņu un garu definīcijas, īsa fantastisko dzīvnieku vēsture, kā arī daži ļoti īsi, bet interesanti stāsti par aizraujošiem notikumiem. Grāmatas kodols ir 75 dažādu fantastisku radību apraksti un to bīstamības novērtējumi, bet grāmatas odziņa ir Rona Vīzlija rakstītās ironiskās un dzēlīgās piezīmes. 

Foto: neliels ieskats grāmatā

Foto: neliels ieskats grāmatā

Fantastic Beasts and Where to Find Them ir patiešām ļoti jauka grāmata, kas raisīs sentimentālas atmiņas “Harija Potera” grāmatu faniem, bet ļoti šaubos, ka šis darbs varētu patikt cilvēkiem, kuriem Puisēns-Kurš-Izdzīvoja ir svešs. Īsāk sakot, šī grāmata domāta Potera faniem.

Foto: Fanu veidotais filmas plakāts

Foto: Fanu veidotais filmas plakāts

Tiem, kas pārmet Dž. K. Roulingai vēlmi saraust milzīgu naudu, rakstot “Harija Potera” spin-off grāmatas, varu teikt mierinošus vārdus – no Fantastic Beasts and Where to Find Them grāmatu pārdošanas gūtie ienākumi tiek ziedoti labdarības organizācijai Comic Relief.

BBC šā gada martā ziņoja, ka Fantastic Beasts and Where to Find Them būs filmu triloģija, bet filmas galvenais varonis būšot pats grāmatas “autors”, fantastisko radību pētnieks Ņūtons, kurš savus piedzīvojumus uzsāks Ņujorkā. Trīs filmas no vienas mazas grāmatas jeb Holivudas ļaudīm apetīte joprojām nemainīgi neremdināma.

 

Advertisements

9 comments

  1. Manuprāt, tā arī ir vislielākā intriga.
   Jo man jau bija grūti iedomāties, ka no šīs grāmatiņas var uztaisīt kaut vai tikai vienu pilnmetrāžas filmu.
   Ja taisītu trīs filmas no “Dziesminieka Ķestera pasakām”, tad gan saprastu, jo tur ir idejas vairākām filmām.

   Like

 1. Labas ziņas, beidzot Potera faniem kāds prieciņš! 🙂
  Tiesa, es arī nevaru iedomāties, kā no šāda tipa grāmatas var izveidot filmu – izklausās visnotaļ enciklopēdiska lasāmviela.
  Par režisoriem runājot, man nebūtu iebildumu galvenajā krēslā redzēt nedz Kuaronu, nedz Del Toro – abi, manuprāt, ir visnotaļ piemēroti.

  Like

  1. Un vēl pietam pamatīgs, manuprāt.
   Šobrīd tiek runāts, ka filmā varētu parādīties arī vairāki Poteriādes filmu otrā plāna aktieri.
   Ir gan tā grāmata diezgan enciklopēdiska, ja neņem vērā ievadu, bet gan jau kaut ko no tā visa izlobīs.
   Man Del Toro tomēr labāk patīk – viņam tas stils tāds tumšāks un gotiskāks.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.