Roulinga atklājusi jaunu burvju skolu eksistenci


Foto no Pottermore vietnes.

Foto no Pottermore vietnes.

Nesen rakstniece Dž. K. Roulinga atklāja, ka Poteriādē minētās burvju skolas (Cūkkārpa, Bosbatona un Durmštranga) nav vienīgās, kuras eksistē šajā pasaulē. Viņa gan atzīst, ka valstis, kurām esot pašām savas burvju skolas, ir ārkārtīgi maz. 

Wizarding-School-Map-Beauxbatons

Beauxbatons (Bosbatonair burvju un raganu skola Francijā. Tajā galvenokārt mācās bērni no Francijas, Spānijas, Vācijas, Luksemburgas un Beļģijas.

Wizarding-School-Map-Durmstrang

Durmstrang (Durmštranga) ir burvju un raganu skola Bulgārijā. Šai skolai ir vissliktākā reputācija no visām burvju skolām, jo daudzi tās audzēkņi un skolotāji piekopj tumšās zintis.

Wizarding-School-Map-Hogwarts

Hogwarts  (Cūkkārpa) ir burvju un raganu skola Lielbritānijā. Tajā lielākoties mācās bērni no visas Apvienotās Karalistes.

Wizarding-School-Map-Ilvermorny

Ilvermorny ir burvju un raganu skola Ziemeļamerikā. Sīkāku informāciju par šo skolu Dž. K. Roulinga solījusies atklāt tuvākajā laikā.

Wizarding-School-Map-Castelobruxo

Castelobruxo ir burvju un raganu skola Dienvidamerikā. Skolā mācās bērni no visas Dienvidamerikas un galvenais uzsvars skolā likts uz herboloģiju un maģisko būtņu kopšanu.

Wizarding-School-Map-Uagadou

Uagadou ir burvju un raganu skola Āfrikā. Šī ir vislielākā no visām burvju skolām, jo tā uzņem burvjus un raganas no visa kontinenta. Galvenais uzsvars skolā tiek likts uz astronomiju, alķīmiju un pārvērtībām.

Wizarding-School-Map-Mahoutokoro

Mahoutokoro ir burvju un raganu skola Japānā. Skola uzņem skolēnus jau no 7 gadu vecuma un īpašs uzsvars tajā tiek likts uz kalambola spēlētprasmes izkopšanu.

Vietnē Pottermore gan minēts, ka pasaulē ir veselas vienpadsmit lielas burvju un raganu skolas, tāpēc atliek gaidīt jaunus paziņojumus no Dž. K. Roulingas un minēt, kuras tad būs tās 4 valstis vai kontinenti, kas piepulcēsies lielajam vienpadsmitniekam. (Pieļauju, ka pie savām burvju skolām tiks arī Krievija, Austrālija un Skandināvijas valstis.)

Advertisements

9 comments

  1. Es domāju, ka nē – viņa vienkārši periodiski Pottermore vietnē publicē jaunu informāciju par Potera burvju pasauli. Vienīgi būs filmu triloģija, kas būs Poteriādes prīkvels. Un vēl jau arī būs Poteriādes turpinājums teātra izrādes formā.
   Cik zinu, tad pašlaik Roulinga strādā pie jauna Straika sērijas detektīvromāna un jaunas bērnu grāmatas.

   Like

 1. Savā ziņā, žēl, ka nebūs iespējams uzzināt kko vairāk par tām skolām :). Varētu būt interesanti. Bet atkal no otras puses – varbūt labi, ka viņa nolikusi Potera pasauli malā un necep katru gadu vēl neskaitāmus grāmatu turpinājumus, atvasinājumus, nepārraksta tos pašus stāstus tikai no kaut kādiem citiem skatu punktiem utt.

  Publicējis 1 person

  1. Es par kādu spin-off grāmatu sēriju īpaši nebēdātu, bet laikam jau labāk, lai paliek, kā ir.
   Daudzi gan Roulingai pārmet to, ka viņa nespēj nolikt to Potera pasauli malā, jo viņa regulāri publicē īsus rakstiņus Pottermore par grāmatu varoņu dzīvēm pēc 7. grāmatas notikumiem, izdomātus avīžu izgriezumus utt.
   Ja ir vēlme ko vairāk palasīt un uzzināt, kuram namam piederi, kā arī kāds ir Tavs zizlis, ir vērts piereģistrēties Pottermore.

   Like

   1. Man tomēr liekas foršāk, ka viņa nenorobežojas pilnībā no Poteriādes, sak, tas bija sen, un pietiks par to runāt. Bija laiks, kad riktīgi iefanoju par viņas mājaslapu un tās mīklām, bija tiešām forši. Katrā ziņā labāk par statisku lapu, kas ir apdeitota pēdējoreiz pirms 5 gadiem 🙂 Un fanus jau ik pa laikam ir ar kko jāpabaro..

    Like

    1. Man arī tas ļoti patīk, bet, protams, ir arī tādi, kam tas nepatīk, jo Harija Potera stāsts turpina dzīvot un izplesties arī pēc pēdējās grāmatas izdošanas.
     Es tikai brīnos, pa kuru laiku Roulinga to visu paspēj, jo viņa audzina bērnus, strādā pie kriminālromānu sērijas, raksta scenāriju 3 Poteriādes prīkvela filmām, strādā pie bērnu grāmatas, kā arī aktīvi darbojas savā labdarības organizācijā Lumos. Apbrīnojama sieviete – neko vairāk laikam nevaru pateikt.

     Like

     1. Ir tādi, kam vispār nekas nepatīk… 🙂 Par Roulingu – domāju, ka viņa ir labs piemērs tam, ka – jo vairāk dara, jo vairāk izdara, un radīšanas laikā enerģija rodas, nevis zūd. Bet tie, kas nevar un nedara – nu, vienmēr atliek opcija sēdēt un riet 😉

      Publicējis 1 person

 2. Jauni stāstiņi par Potera pasauli ir labi, ja vien tie ir pašas Roulingas radīti, bažas būtu tad, ja sarastos vesels lērums oficiāli akceptētu autoru, kuri censtos rakstīt par piedzīvojumiem citās Poteras pasaules burvju skolās, neprasmīgi atdarinot Roulingas stilu.. (šermuļi)

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.