10 skaistas 21. gadsimta Ziemassvētku dziesmas


promo251668500Protams, nav nekā skaistāka par klasiskajām Ziemassvētku dziesmām, kuras dziedājuši gan mūsu vecāki, gan vecvecāki, bet nereti taču gribas pa vidu klasiskajām skaņām iepīt arī kaut ko no jaunākajām dziesmām. Kuras tad no 21. gadsimta svētku dziesmām būtu vērts iekļaut savā šī gada Ziemassvētku dziesmu atskaņošanas sarakstā? Piedāvāju jums savu desmitnieku! 

Pentatonix – Coldest Winter (Šī dziesma iekļauta grupas Ziemassvētku albumā, turklāt šīs dziesmas tapšanā līdzdarbojies arī skandalozais reperis Kanje Vests.)

Céline Dion – Winter Song (Dziesmas autore un oriģinālizpildītāja ir Sara Bareilles, bet šogad šo dziesmu iedziedājusi leģendārā dziedātāja Selīna Diona.)

Kelly Clarkson – It’s Quiet Uptown (Dziesma no mūzikla Hamilton. Dziesma ir iekļauta arī nesen iznākušajā The Hamilton Mixtape albumā.)

Maria Mena – Home for Christmas (Šīs norvēģu dziedātājas balss rada gluži vai meditatīvu noskaņu. Ne bez iemesla Sems Smits atklājis, ka Marijas mūzikā un balsī smeļas iedvesmu.)

Michael Bublé – God Only Knows (Šī tikai nosacīti ir 21. gadsimta dziesma, jo šī ir The Beach Boys 1966. gadā izdotās dziesmas God Only Knows kaverversija, kuru Bublē šogad iedziedājis.)

The Darkness – Christmas Time (Don’t Let The Bells End) (Šis 2003. gadā izdotais singls jau kļuvis par klasiku, turklāt Ziemassvētkiem piestāv arī nedaudz rokmūzikas.)

George Michael – December Song (I Dreamed Of Christmas) 

Hurts – All I Want for Christmas Is New Year’s Day (2010. gadā izdota dziesma, kurai mūzikas topos nav klājies pārāk spoži. Nepelnīti, jo, manuprāt, dziesma ir izcila.)

Kelly Clarkson – Underneath the Tree (Grūti noticēt, ka šī dziesma, kas iekļauta Kellijas 2013. gada albumā Wrapped In Red, nav Ziemassvētku klasika, jo tās skanējums ir ļoti klasisks.)

Lily Allen – Somewhere Only We Know (Šis 2013. gada singls, manuprāt, vismazāk iederas Lilijas trešajā studijas albumā Sheezus, bet Ziemassvētkiem šī dziesma piestāv pat ļoti.)

Un kuras ir Tavas 21. gadsimta Ziemassvētku dziesmas?

Advertisements

10 comments

   1. Mūsdienās gandrīz nekas vairs nevar kļūt par klasiku, jo visa vienkārši ir pārāk daudz.

    Savukārt tavs optimisms potenciālās klasikas sarakstā iekļaujot vairākus gadus vecas dziesmas, kurām “ne īpaši veicās topos” un radio vispār nav dzirdētas ir apskaužams 🙂

    Like

  1. The Beach Boys versijai tak vēl tie Ziemassvētkiem tipiskie zvārguļi fonā skan. Bet Bublē balss man vispār ar Ziemassvētkiem asociējas, tikai šobrīd tai dziesmai tāda skumīga pieskaņa, jo šī kaverversija iznākusi laikā, kad Bublē 3 gadus vecais dēls ārstējas no vēža.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.